Jak wybrać samochód dla przedstawiciela handlowego?

Miejscem pracy handlowca jest… jego auto. To w nim, jeżdżąc od klienta do klienta, spędza dużą część swojego dnia. Dlatego jeśli ty lub twoi pracownicy wykorzystujecie samochód jako mobilne biuro, powinieneś zdecydować się na pojazd ekonomiczny i niezawodny, ale również komfortowy. Podpowiadamy, jak wybrać samochód dla przedstawiciela handlowego.

Jak wybrać samochód dla przedstawiciela handlowego wynajem długoterminowy Floteo

Pierwsze kluczowe pytanie, na które powinieneś sobie odpowiedzieć, to czy chcesz stać się właścicielem pojazdu, czy tylko z niego korzystać? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, o których pisaliśmy w artykule Wynajem długoterminowy kontra leasing. Różnice, wady, zalety – ważne, by tę decyzję podjąć świadomie. Wpłynie ona bowiem nie tylko na cenę!

Zalety wynikające z wynajmu samochodu dla przedstawiciela handlowego

Każdy przedsiębiorca zatrudniający handlowców zdaje sobie sprawę z tego, że kupno samochodu dla całego przedstawicieli handlowych to jednorazowo ogromny wydatek. W praktyce jest to raczej początek wydatków związanych z zakupem, gdyż dochodzą jeszcze koszty serwisu oraz obsługi. Jeśli natomiast zdecydujemy się na długoterminowy najem samochodów, oferta może nas mile zaskoczyć.

Najczęściej obejmuje usługi serwisowe, opony sezonowe, a nawet zarządzanie flotą pojazdów. Dzięki temu możesz optymalizować koszty w swojej firmie, co pozwala na jej dalszy rozwój. Nie musisz też martwić się o ewentualne zużycie pojazdu, które niewątpliwie następuje szybciej niż w przypadku innych zawodów. Handlowiec spędza przecież wiele godzin w trasie. Dodatkowo długoterminowy najem samochodów nie niesie ze sobą obciążeń kredytowych ani ryzyka niewłaściwie ulokowanej inwestycji.

Jak wybrać samochód dla przedstawiciela handlowego?

Specyfika pracy przedstawiciela handlowego sprawia, że każdego dnia spędza on w samochodzie sporo czasu, podróżując pomiędzy miejscami spotkań z klientami. A że punktualność w biznesie ma ogromne znaczenie, nie można dopuścić do tego, aby handlowiec nie zjawił się na umówionej rozmowie albo pojawił się na niej spóźniony. Dlatego tak ważne jest, aby przeglądając ofertę wypożyczalni oferujących najem długoterminowy, szukać takich modeli aut, które mogą się poszczycić wysoką bezawaryjnością.

Ekonomiczny silnik kluczem do sukcesu

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze samochodu dla przedstawiciela handlowego jest ekonomiczny aspekt eksploatacji pojazdu. Samochody używane przez handlowców zazwyczaj mają ogromny przebieg. Codzienne trasy, spotkania w miejscach oddalonych od siebie nawet o kilkaset kilometrów, konieczność wielokrotnych spotkań z klientami – to wszystko sprawia, że auto, które służy sprzedawcom powinno posiadać ekonomiczny silnik. Warto zatem zwrócić uwagę na silnik Diesla, który gwarantuje niższe spalanie podczas długodystansowych podróży w trasie.

Komfort jazdy i pracy

Wiemy już, że w praktyce auto staje się w jakimś stopniu biurem handlowca i przestrzenią, w której musi sobie organizować pracę między kolejnymi spotkaniami. Żeby taka praca przebiegała jak najbardziej efektywnie, bardzo ważne jest wnętrze samochodu – ilość miejsca, schowki i wyposażenie. Nie możemy również zapomnieć o wygodzie – podczas wielu godzin w trasie, kręgosłup pozostaje w jednej pozycji, co naraża go na uszkodzenia oraz skrzywienia. Nie chcemy przecież, żeby niekorzystne warunków pracy doprowadziły nas czy naszych pracowników na utratę zdrowia. Szukajmy więc rozwiązań, które zapewnią odpowiedni komfort.

Samochód wizytówką Twojej firmy

W końcu warto też mieć na uwadze to, jakie wrażenie na pierwszy rzut oka robi samochód naszej firmy. Samochód przedstawiciela handlowego wpływa przecież na to, jak postrzegają całą firmę partnerzy biznesowi czy potencjalni i obecni klienci. W tym przypadku warto wybrać auta wyższej klasy średniej i pojazdy premium w klasycznych, neutralnych kolorach, takich jak biel, czerń, granat czy srebro.

Podsumowując: wybierając samochód dla przedstawiciela handlowego, warto zwrócić uwagę na cenę i formę nabycia pojazdu, bezawaryjność, ekonomiczny silnik, komfortowe wnętrze i reprezentatywny wygląd. A gdzie znaleźć auto, które spełni wszystkie nasze wymagania? Sprawdź ofertę na wynajem długoterminowy od Floteo.

Zlecenie